ویدئو
ژوئن 11, 2021

گچبری مدرن آموزش از ایده پردازی تا اجرا ، پیشینه گچبری و تکامل آن

گچبری مدرن آموزش از ایده پردازی تا اجرا ، پیشینه گچبری و تکامل آن

گچبری مدرن آموزش از ایده پردازی تا اجرا ، پیشینه گچبری و تکامل آن

گچبری مدرن پس گجبری کلاسیک در بین مردم محبوبیت زیادی پیدا کرد، میتوان گفت سال ها است که مردم برای دیزاین ساختمان خود از عنصر گچ استفاده میکنند، گچ مقاومت بالایی دارد و همچنین میتوان به وسیله آن طرح های مختلفی را ایجاد کرد تا دیوار ها و سقف ساختمان ها از یک دستی خارج شوند .

انسان همیشه برای آسایش خود ابزار و عناصری را پیدا و اختراع میکردند تا بتوانند زندگی زیبا تر و ارام تری را برای خود محیا کنند. گچ نیز یکی از این عناصر است .

در ابتدا دیوار های خانه ها به وسیله کاه گل یک دست میشد اما بعد ها انسان ها با خلاقیت خود گچ را ابداء کردند و به وسیله ان منزل و ساختمان ها را سفید کاری و یک دست میکردند و در طی سال های مختلف هنر نیز به عرصه گچبری وارد شد و دو شاخه هنری گچبری کلاسیک و مدرن به وجود آمد.

اکنون سال ها و قرن ها است که دیزاین خانه ها به وسیله گج و سنگ های سیقلی انجام میگیرد، اما گچ و گچبری طرفداران بیشتری دارد زیرا گچ مقاومت بالایی دارد ، ارزان تر است، همچنین به راحتی میتوان طرح های زیبایی با آن خلق کرد.

اما هنرمندان خلاق به گجبری ساختمان بسنده نکردند و شروع به ابداع تابلو های برجسته از جنس گج کرند ، تابلو هایی که امروزه طرفداران بسیاری دارد و هنرمندان زیادی خلاقیت و هنر خود را به وسیله گچ به نمایش میگذارند.

شاید این انعطاف پذیری گچ در حالت خیس و مقاومت بالا در حالت خشک باعث شده تا هنرمندان این عنصر را برای هنرنمایی خود استفاده کنند.

افراد زیادی هستند که ترجیح میدهند از گچبری های مدرن و تابلو های ایجاد شده گچی با طرح های فرشته ، انسان ، گل و به طور کلی طرح های کلاسیک گچی برای دیزاین خانه خود استفاده کنند. این طرح ها جذابیت و زیبایی خاصی را برای ساختمان شما به ارمغان میآورند.

گچبری در شهر های مختلف ایران و حتی جهان طرفداران زیادی دارد اما هنرمندان شهر هایی چون شیراز، اهواز، تهران، مشهد، تبریز، ارومیه، قم و… علاقه بیشتری به این سبک از هنر دارند.

اساتید زیادی هستند که گچبری مدرن را آموزش میدهند و خانم سیمین رحیمی یکی از این اساتید است که قصد دارد این هنر را گسترش دهد. در همین باب آموزش های مختلفی را به صورت گچبری مدرن رایگان و گچبری مدرن vip برای شما عزیزان تدارک دیده.

گچبری مدرن چیست و چگونه است؟

گچبری ، هنری است که با استفاده از پودر گچ و آب توسط هنرمندان حرفه ای و با تجربه انجام میشود که دکوراسیون داخلی منزل یا محیط کار شما را بسیار زیبا و چشم نواز میکند.

همانطور که قبلا گفتیم خدمات گچبری به دو دسته کلی تقسیم میشوند که عبارتند از گچبری مدرن و گچبری کلاسیک که هر کدام از این سبک ها دارای طرح و مدل های مختلف زیادی هستند و طرفداران خاص خودشان را دارند.

این نوع گچبری ، سبکی از گچبری است که میتواند محیط خانه شما را مانند محیط خانه یک فرد خوش سلیقه اروپایی تبدیل کند.

برای زیباتر نمودن طرح داخلی منازل خود و معماری آن می توانید از سبک هنر گچبری مدرن  برای سقف و دیوار منزل خود استفاده نمائید.

در این مطلب از سایت تندیس رسام نفس با ما همراه باشید تا کاملا با این سبک شیک بیشتر آشنا شوید…

گچبری کلاسیک یا مدرن

برای خدمات گچبری ساختمان های اداری ، مسکونی و تجاری سبک های مختلفی اعم از سنتی ، کلاسیک و مدرن وجود دارد که هر کسی نسبت به شرایط ، دکوراسیون داخل محیط و همچنین سلیقه و نظر بهترین و مناسب ترین و شیک ترین مورد را انتخاب میکند.

میتوام گفت گچبری یک محیط اداری با یک محیط شرکتی و یا مسکونی متفاوت است و حتی این تقسیم بندی در گچبری پذیرایی اتاق ها و یا سرویس بهداشتی و آشپزخانه هم دیده میشود.

در گدشته ها برای گچبری معمولا از سبک های سنتی و کلاسیک استفاده میکردند اما سلیقه افراد امروزه به سبک های مدرن روی آورده است و برای تزئینات و دکوراتیو داخلی از تجهیزات و روش های مدرن استفاده میکنند که یکی از مهم ترین آنها گچبری به سبک مدرن است.

امروزه با ورود مکانیزم های جدید و روش های مدرن ساخت و ساز آپارتمان ها، طراحی دکوراسیون ساختمان ها از گچ بری مدرن پیش ساخته یا طراحی آن برای دکور داخلی و معماری به سبک مدرن از آن استفاده‌ می‌شود و حتی در تابلو های دکوراتیو تولید شده با متد گچبری مدرن در فروشگاه ها و منازل و شرکت ها بسیار دیده میشود.

گچبری مدرن به دلیل اینکه همراه با نور پردازی های سقفی شیک اجرا میشود ، امروزه محبوبیت و طرفداران زیادی پیدا کرده است و تواسنته خودش را در دل مردم با سلیقه های مختلف جا کند.

گچبری مدرن ساختمان

شاید پیش خودتان فکر کنید که این نوع گچبری هم مانند اجرای ورق طلا و نقره فضای لوکس و تاریخی یعنی مجموعه ای از گل و بلبل روی دیوار یا سقف شما ایجاد میکند.

اما اصلا اینطور نیست و این سبک دارای طرح و مدل های خاص و شیکی میباشد و به همین دلیل است که امروزه طرفداران بیشتری نسبت به سایر خدمات گچبری پیدا کرده است.

البته گچبری سبک مُـدرن در سالیان دور هم در کنار گچبری کلاسیک وجود داشت اما هم به خاطر اینکه دارای معایبی بود و هم به خطار اینکه با سلیقه ها و تفکرات مردم در گذشته سازگاری نداشت زیاد استفاده نمیشد ولی امروزه معماران و طراحان و گچکاران حرفه ای این معایب را بر طرف کرده اند.

این هنر دارای تعداد بسیار زیادی طرح و مدل و حتی رنگ است که میتوانید برای انواع ساختمان های مسکونی ، تجاری و مکان های مجلل استفاده کنید.حتی برای پذیرایی ، آشپزخانه و اتاق های منزلتان هم میتوانید از این سبک گچبری استفاده کنید تا فضایی دلنشین در تمامی قسمت های خانه داشته باشید.

همچنین میتوانید بعد از اینکه برای سقف یا دیوار های منازل خود از این سبک گچبری استفاده کردید ، بعد از اتمام کار از تابلو های مدرن و شیک ، لوستر های زیبا و دیگر موارد زیبا هم نسبت به سلیقه خود استفاده کنید تا دکوراسیون داخلی شما زیبا و زیباتر شود.

اگر قصد اجرای گچبری مدرن در ساختمان منزل یا محل کار خود دارید فقط کافیست یکبار از خدمات مجموعه هنری تندیس رسام نفس  استفاده کنید تا یک تجربه کامل و خوب با ما داشته باشید.

گچبری در  سقف

همانطور که گفته شد از گچ در صنایع مختلفی استفاده میشود و کاربرد های زیادی دارد.

خدمات گچبری سقف بیشتر در شاخه کلاسیک بوده اما اگر شما علاقه مند به این سبک از هنر هستید میتوانید از طرح های گچبری مدرن از پیش ساخته شده و یا دستی استفاده کنید.

در روش اول که گچبری دستی نام دارد ، مشتریان عزیز با مجموعه مورد نظر خود هماهنگ میکنند و طرح و مدل خود را برای گچبری مدرن سقف پذیرایی یا گچبری مدرن سقف آشپزخانه انتخاب میکنند و در زمان و تاریخ مشخص شده ، گچبر مورد نظر در محل حاضر میشود و با دستان هنرمند خود مدل انتخاب شده را اجرا میکند.

روش دوم هم گچبری پیش ساخته است و همانطور که از نامش پیداشت ، از قبل ساخته میشود.

این روش به گونه ای است که مشتریان با مجموعه مورد نظر خود هماهنگ میکنند ، طرح و مدل مورد نظر خود را انتخاب میکنند تا مجموعه مورد نظر مدل انتخاب شده را بسازد.این روش از نظر هزینه و زمان کاملا به صرفه تر است زیرا بعد از ساخت گچ بری مدرن سقف فقط کافیست با ابزار های لازم توسط فردی حرفه ای روی سقف نصب شود.

لازم است بدانید که هر دو روش کامل حرفه ای و دقیق انجام میشوند و جای هیچ نگرانی نیست اما با این حال برخی افراد علاقه دارند نحوه اجرای گچبری را مشاهده کنند به همین دلیل گچبری دستی را انتخاب میکنند و برخی هم وقت زیادی ندارند و از گچبری پیش ساخته مدرن سقف استفاده میکنند.

 

گچبری بر روی دیوار

این حرفه هنری شیک و مدرن به دو دسته گچ بری مدرن سقف که با آن آشنا شدید و گچ بری مدرن دیوار تقسیم میشود که در ادامه با این مورد بیشتر آشنا میشوید.

گچبری دیوار در گذشته بیشتر به سبک کلاسیک اجرا میشد و معمولا دارای قواعد و حاشیه و طرح های مشخصی بود که معمولا در دیوار ها به شکل قرینه استفاده میشد اما امروزه بیشتر از سبک مدرن گچبری دیوار استفاده میشود که دارای قواعد و حاشیه مشخصی نیست و همچنین تقارن طرح ها خاصیت و موضوعیت خود را از دست داده اند.

در گذشته افراد برای زیبایی دیوار خود از گچبری کلاسیک دیوار به همراه گچبری گلویی حاشیه دیوار استفاده میکردند که دارای نماد ها و نقش های تعریف شده بوده که وجود خارجی داشتند مانند انسان ها و گیاهان اما امروزه بیشتر از گچبری مدرن دیوار استفاده میشود که گچبری گلویی همچنان اما زیباتر وجود دارد و طراح ها میتوانند از اسلوب های انتزاعی و خیالی هم برای طرح گچبری خود استفاده کنند.

در این هنر که می تواند گچبری دیوار مدرن هم یکی از موارد آن باشد، با کمک قالب های پیش ساخته و مواد اولیه و گچ، طرحها را ساخته و بعد از آماده شدن قالب موردنظر، این قالب را با کمک چسب های بسیار قوی به مکان موردنظر بر روی دیوار و سقف ها می چسبانند.گچبری حاشیه ای یکی از انواع گچبری دیوار مدرن است.

در هنر گچبری مدرن دیوار شما میتوانید در گنار گچبری ایجاد شده از نورپردازی و آینه کاری نیز استفاده کنید تا جلوه و نمای طرح ایجاد شده را دو چندان نمایید. شما میتوانید برای دیدن نمونه کار های این مجموعه هنری گچبری مدرن به شبکه اجتماعی اینستاگرام آموزش گچبری سبک مُـدرن دیدن نمایید

گچبری مدرن برای دکوراسیون داخلی

اگر قصد طراحی دکوراسیون اخلی خود را دارید در ابتدا بهتر است بدانید که اگر میخواهید محیطی دلنشین و شیک داشته باشید باید تقریبا بیشتر وسایل و اثاثیه منزل را با دکوراسیون داخلی خود ست کنید.

مثلا اگر قصد دارید از گچبری سنتی و دستی در منزل خود استفاده کنید بهتر است از وسایل و اثاثیه سنتی در منزل داشته باشید و همینطور اگر قصد دارید از گچبری مدرن برای دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید ما به شما پیشنهاد میکنیم از اسباب و اثاثیه مدرنیته در منزل خود داشته باشید.

گچ بری مدرن برای دکوراسیون داخلی باید طبق یک سری شرایط اجرا شود.

مثلا اگر ارتفاع سقف شما زیاد است میتوانید نسبت به سلیقه خود از گچ بری مدرن شلوغ برای سقف استفاده کنید و نمای شیک و شلوغ داشته باشید ولی اگر ارتفاع سقف شما کم است ما به شما پیشنهاد میکنیم از گچ بری مدرن ساده و خلوت استفاده کنید که این نوع طرح ها نیز بسیار زیبا هستند.

اگر خانه دارای دکوراسیون داخلی کلاسیک اروپایی است بهتر است از انواع طرح‌های گچبری زبره، توپر و توخالی، مشبک، اسلیمی و هشته‌های کم ضخامت با دور گیری زیاد و ایجاد چارچوب‌هایی در دیوار و سقف استفاده کرد. بهتر است اگر از طرح‌هایی شبیه کلوخه استفاده می‌شود، طاق بالایی آن‌ها به صورت هلال باشد نه خشتی چون طلاق خشتی به دوره اسلامی برمی‌گردد و از ویژگی‌های معماری اسلامی به شمار می‌آید.

اگر از سبک‌های دکوراسیون داخلی گذار یا ترنزیشنال در طراحی فضای داخلی بهره برده شده است. پیشنهاد می‌شود از گچبری های مشبک همراه با ختایی و اسلیم با چارچوب سازی‌های ناکامل برای دیوارها استفاده شود. البته استفاده از سبک‌های اسلیم درشت و بدون حاشیه نیز برای سقف فضاهای با سبک دکوراسیون داخلی ترنزیشنال مناسب هستند.

 

سخن مربی هنر گچبری مدرن 

سلام عزیزان دلم
از اینکه به فکر سرمایه گزاری روی خودتون هستید ،خوشحالم و بهتون تبریک میگم .
و این مژده رو بهتون میدم که با آموزش این گل ،با تمام اصول و تکنیکهای گچبری مدرن آشنا شده و با تمرینات مستمر می تونید به مهارت عالی رسیده و سفارش کار بگیرید .و مژده بعدی درآمدزابودن این هنر شگفت انگیزه هم در زمینه آموزش و هم دز زمینه اجرای پروژه.

پشتیبانی نامحدود
الان هم ثبت نام کنید می تونید هرموقع فرصت کردید کار رو شروع کنید و هرزمان سوالی داشتید در گروه پشتیبانی بپرسید در خدمتیم همراه با جلسات لایو و …در پیج اختصاصی پشتیبانی .مشتاق دیدار تون هستم .رحیمی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x